Aktuálně


Baťova naučná stezka

Baťova naučná stezka

27.04.2020

ČSOP Valašské Meziříčí vybudoval od svého vzniku v roce 1995 několik naučných stezek. Někoho slovo „naučná“ trochu odrazuje, ale cílem stezek je upozornit na zajímavá a málo známá místa, která stojí za pozornost a kratší či delší procházku. Baťova naučná stezka procházející okolím Vsetína, je dlouhá přibližně 17 kilometrů a na 12 zastaveních představuje přírodní i historické zajímavosti této části Vsacka. 

číst více

Maršálkův větrný mlýn

Maršálkův větrný mlýn

20.04.2020

Zcela oprávněně se rozsáhlému regionu Nízkého Jeseníku v sousedství Moravské brány a jeho širším okolí říkalo Moravské Holandsko. Jen na Hranicku stálo ještě v 19. století asi 70 větrných mlýnů. V roce 1935 z tohoto počtu zbylo již jen asi 18 větrných mlýnů. Dnes už zde můžete navštívit jen čtyři dochované větrné mlýny - v Partutovicích, ve Spálově, ve Skaličce a v Porubě. A právě v Pertutovicích se nachází jeden z nejhezčích mlýnů nejen na Moravě, ale i v celé ČR – Maršálkův větrný mlýn

číst více

Ptačí pozorovatelny v okolí

Ptačí pozorovatelny v okolí

06.04.2020

Rostoucí počet ptačích pozorovatelen napovídá, že pozorování ptáků patří k oblíbeným aktivitám pro volný čas. Zvláště jarní období, kdy se naši ptáci vracejí na svá hnízdiště a tažní ptáci ze severu u nás nabírají síly na další let domů, patří k nejkrásnějším pozorovatelským zážitkům. Víte, kde hledat oblíbená ptačí hnizdiště? Přinášíme Vám malý přehled mokřadů, rybníků a ptačích lokalit v nejbližším okolí.

číst více

Noc s Andersenem v Krajské knihovně Františka Bartoše

Noc s Andersenem v Krajské knihovně Františka Bartoše

24.02.2020

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně pořádá tradiční akci určenou dětem "Noc s Andersenem". Tento rok na téma - S knihou do vesmíru. Akce se uskuteční dne 27.03.2020 od 17:00 hodin v Ústřední knihovně a na pobočce Podlesí.

číst více

Soví noc na zámku Lešná u Valašského Meziříčí

Soví noc na zámku Lešná u Valašského Meziříčí

18.02.2020

Ve čtvrtek 12. března 2020 od 18:00 hodin se uskuteční na zámku Lešná u Valašského Meziříčí již tradiční akce Soví noc. Akce, při které nahlédnete do sovího života a dozvíte se řadu nejrůznějších zajímavostí. Setkání se sovami pořádá Muzeem regionu Valašsko ve spolupráci s Ornitologickou stanicí Přerov (ORNIS).

číst více

Prázdninové soboty pro RODINY S DĚTMI

Prázdninové soboty pro RODINY S DĚTMI

11.02.2020

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o., si pro Vás připravila na obě prázdninové soboty populárně- naučný program. Přijďte si společně se svými dětmi 29. 2 nebo 7. 3. 2020 od 14:00 hodin zábavnou formou osvěžit své znalosti z přírodních věd.

číst více

Novinky můžete odebírat přes RSS.

NovinkyNoc padajících hvězd

05.08.2020

Meteorický roj Perseidy patří ke každoročním vrcholům astronomického léta. Jako každým rokem,... číst více

Flascharův břidlicový důl

14.07.2020

 U města Odry na Novojičínsku se nedávno otevřel Flascharův důl. Toto důlní dílo z přelomu... číst více

I tma je přírodní bohatství, tvrdí Libor Lenža

02.07.2020

Najít místo, odkud lze za bezoblačných nocí pozorovat oblohu posetou hvězdami, je kvůli narůstajícímu... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu