Aktuálně


Hlbocký vodopád

Hlbocký vodopád

25.05.2020

Hlbocký vodopád vytvoril Hlbocký potok, ktorý tečie cez skalné zlepence Súľovských vrchov. Nachádza sa v chránenej prírodnej oblasti Strážovských vrchov v nadmorskej výške 500 m.n.m. a jeho výška dosahuje 14 metrov. V okolí vodopádu sa nachádzajú zaujímavé skalné útvary.

číst více

PROGRAM PRO RODINY S DĚTMI - Sluneční soustava v přírodě

PROGRAM PRO RODINY S DĚTMI - Sluneční soustava v přírodě

14.05.2020

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. po vynucené přestávce opět zařadila do svého programu oblíbené "Sobotní programy pro rodiny s dětmi."Dne 23.5 2020 Vás zve do svého venkovního areálu na program " Sluneční soustava v přírodě."

číst více

Rozhľadňa Zákopčie

Rozhľadňa Zákopčie

14.05.2020

Na vrchole Marťákovho kopca v Zákopčí v nadmorskej výške 854 m n. m. sa nachádza turistická rozhľadňa. Je vybudovaná z dreva a kameňa a poskytuje krásny kruhový výhľad na blízke i vzdialené hory. V schodisku rozhľane sú umiestnené plastiky z kovu a dreva od autora architekta Ing. Stanislava Mikovčáka

číst více

Rozhledna Miloňová

Rozhledna Miloňová

04.05.2020

Velké Karlovice leží nejen v CHKO Beskydy, ale zároveň i v Ptačí oblasti Horní Vsacko. Valašská krajina si v těchto místech uchovává svůj typický ráz. V údolí i pod horskými hřebeny je možné i dnes vidět původní valašské chalupy, staré kapličky i letité památné lípy, jasany a javory. A právě v této oblasti můžete navštívit dřevěnou rozhlednu, která vyrostla na vrchu Miloňová (846 m. n. m.)

číst více

Baťova naučná stezka

Baťova naučná stezka

27.04.2020

ČSOP Valašské Meziříčí vybudoval od svého vzniku v roce 1995 několik naučných stezek. Někoho slovo „naučná“ trochu odrazuje, ale cílem stezek je upozornit na zajímavá a málo známá místa, která stojí za pozornost a kratší či delší procházku. Baťova naučná stezka procházející okolím Vsetína, je dlouhá přibližně 17 kilometrů a na 12 zastaveních představuje přírodní i historické zajímavosti této části Vsacka. 

číst více

Maršálkův větrný mlýn

Maršálkův větrný mlýn

20.04.2020

Zcela oprávněně se rozsáhlému regionu Nízkého Jeseníku v sousedství Moravské brány a jeho širším okolí říkalo Moravské Holandsko. Jen na Hranicku stálo ještě v 19. století asi 70 větrných mlýnů. V roce 1935 z tohoto počtu zbylo již jen asi 18 větrných mlýnů. Dnes už zde můžete navštívit jen čtyři dochované větrné mlýny - v Partutovicích, ve Spálově, ve Skaličce a v Porubě. A právě v Pertutovicích se nachází jeden z nejhezčích mlýnů nejen na Moravě, ale i v celé ČR – Maršálkův větrný mlýn

číst více

Novinky můžete odebírat přes RSS.

Novinky"I tma je přírodní bohatství," tvrdí Libor Lenža

02.07.2020

Najít místo, odkud lze za bezoblačných nocí pozorovat oblohu posetou hvězdami, je kvůli narůstajícímu... číst více

Prázdniny na hvězdárně

01.07.2020

Stejně jako v předešlých letech bude Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. v období hlavních... číst více

Projděte Branou do vesmíru!

18.06.2020

Pandemie koronaviru zasáhla i do činnosti a provozu Krajské Hvězdárny v Žilině a jejího pracovistě,... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu