Naše trasy

Pokud si nemůžete vybrat nebo nejste rozhodnuti kudy se vydat, zkuste využít naše tipy na doporučené a prověřené trasy, ať už automobilem, na kole nebo pěšky.

Výběrem z doporučených tras získáte snadno přehled o časové náročnosti, délce, zajímavých místech a lokalitách, které jednoznačně doporučujeme k návštěvě i které můžete, ale nemusíte navštívit. Lépe si můžete naplánovat noclehy, jelikož znáte místo začátku a konce trasy.

Pokud chcete cestovat na kole, můžete na vybraných trasách využít našeho dobrovolného průvodce, který zaručí, že se neztratíte, nebudete mařit čas zbytečným hledáním a navíc vám poskytne zajímavé informace.

Do seznamu doporučených a vyzkoušených tras neustále doplňujeme dle našich možností nové. Samozřejmě nás zajímají vaše názory a postřehy.

Doporučené trasy:

  

Za geologií, botanikou, zoologií a technikou aneb ze Štramberku do Kopřivnice

Pouze necelých 10 km dlouhou trasu ze Štramberku do Kopřivnice by zcela průměrný turista zvládl absolvovat za necelé tři hodiny. To by ovšem nesměla tato města přímo oplývat zajímavostmi a lákadly, které dají během jednoho dne nahlédnout do tajů historie, geologie, botaniky, zoologie, techniky a lidského pokroku. Podrobnosti o mnoha zastávkách naší cesty získáte z informačních tabulí naučných stezek NS Štramberk a Lašská naučná stezka, které budeme během chůze míjet.  

Po stopách barokních architektů

Vážení cestovatelé, výletníci a poutníci! Patříte-li k obdivovatelům umu stavitelů a mecenášů doby baroka vydejte s námi po jejich stopách ve Valašském Meziříčí a Kroměříži.

Astronomická procházka po Vsetíně

Město Vsetín bylo v minulosti spojováno s valašskými povstáními, v současnosti s hokejem a výrobou vánočních ozdob, ale málo kdo ví, že se zde nachází také několik zajímavých astronomický lokalit. Vezměte si do ruky naši názornou mapku a pojďte tato výjimečná místa s námi navštívit a objevit jejich skrytou krásu!

Na kole z Valašského Meziříčí na Vsetín a zpět

Nenáročná, poklidná a oblíbená trasa pro cyklisty mezi dvěma astronomickými městy Valašska - Valašským Meziříčím a Vsetínem. Výchozím bodem je Hvězdárna Valašské Meziříčí a druhým bodem je Hvězdárna Vsetín.Kdo si troufne, může ji zvládnout pěšky, ale doporučená je především pro cyklisty.

Po vlastních od Čerťáku přes Svinec vzhůru na Starojický kopec

Nenáročná trasa pro pěší vedoucí na hranici mezi Moravskoslezskými Beskydy a Moravskou Bránou vás zavede od vodní hladiny Čerťáku k romantickému zákoutí mezi vrbami u Studánky Svinec, dále pak na podlouhlý odlesněný hřbet kopce Svinec s turistickou chatou a vrcholem s křížkem a lavičkami, kde si panoramatickým výhledem do celého okolí oživíte zeměpisné znalosti východní Moravy, a ze kterého sklouznete lesem provoněným česnekovou vůni rostliny česnek medvědí k Oční studánce v lese na úpatí kopce Svinec, abyste opět vystoupali na vrchol Starojického kopce se zříceninou Hradu Starý Jičín. 

Autem za historií, přírodou i astronomií z Valašského Meziříčí na jihozápad

Trasa vhodná k procestování autem.Časově poměrně náročná trasa uspokojí turisty se zájmem o astronomii, historii, kulturu i přírodu. Trasa je vhodná především pro autoturisty. Výchozím bodem je Hvězdárna Valašské Meziříčí a cílový bod si můžete podle potřeby sami vybrat.

NovinkyObři dlouhých vln

31.03.2021

Patří mezi deset nejvyšších staveb v Česku, svého druhu je ale v naší zemi jediný.  číst více

Svět vystřižený z papíru

30.03.2021

Nemusíte cestovat do vzdálené ciziny, abyste spatřili Sochu Svobody, Big Ben nebo Velkou čínskou... číst více

Soutěska s nádechem pralesa

29.03.2021

U našich slovenských sousedů platí za jednu z nejkrásnějších soutěsek. Přitom z Česka je to... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu