Pískovna Hustopeče nad Bečvou

Hustopeče nad Bečvou
Nachází se 500 m jižně od vlakové stanice.

Kategorie: Přírodní zajímavosti - Vodní plocha

Pískovna Hustopeče nad Bečvou

Pískovna Hustopeče nad Bečvou se nachází mezi vlakovou stanicí Hustopeče nad Bečvou a řekou Bečvou.

Dobýváním štěrku v pískovně Hustopeče nad Bečvou vzniklo postupně několik vodních ploch, které nyní slouží k rybolovu a rekreaci. Na březích byly postupně vybudovány chatky, z nichž některé je možno si pronajmout.

Kvalita vody z hlediska koupání se během letní sezóny mění, nicméně je příznivější než v okolních rybnících nebo přehradách.

Na části plochy stále probíhá dobývání štěrku, které ovšem koupání a odpočinek nikterak zásadně neovlivňuje. Pro turisty zde kromě chatek není vybudováno žádné zázemí (plavčík, WC, sprchy).

Nedaleko pískovny (500 m západně) se nachází Štěrkopískové jezero II zvané "Štěrkáč", které je využívané již pouze k rekreaci (vodní sporty, koupání, rybolov). Zde je možno se občerstvit v několika restauracích nebo si zapůjčit loďku. 

Mimo vodních ploch vzniklých těžbou štěrku se nedaleko Hustopeč nad Bečvou nachází soustava Choryňských rybníků s rybníky Křivoš a Záviš. V městysu na budově zrekonstruované základní školy naleznete také pěkné sluneční hodiny a v centru pak určitě stojí za návštěvu Řeznické muzeum v zámku Hustopeče nad Bečvou.

Otevírací doba

Celoročně volně přístupné 

Přístup

  1. Příjezd autem - ze silnice 35 Valašské Meziříčí - Hustopeče nad Bečvou odbočit na světelné křižovatce v obci Hustopeče nad Bečvou doleva směr Němetice a Kelč. Pokračovat 700 m k vlakovému nádraží a zde zaparkovat nebo dojet 1,7 km k Štěrkopískovému jezeru II ("Štěrkáč"), a zde zaparkovat na vyhrazeném parkovišti. Od vlakového nádraží jít 500 m dále po silnici ve směru Kelč a zahnout doleva na příjezdovou cestu k pískovně; od parkoviště u Štěrkáče jít 500 m zpět ke světelné křižovatce a zahnout doprava na příjezdovou cestu k pískovně. Pokračovat 600 m touto cestou k pískovně.  
  2. Cyklostezky - 501
  3. Turistické trasy - ne
  4. Naučné stezky - ne

Další fotografie

Systém dopravníků těžebního zařízeníKotvení zařízení na těžbu štěrkuPohled na PískovnuPohled z Cyklotrasy BečvaRekreační objekty okolo vodní plochy vzniklé dobýváním štěrkuŠtěrkopískové jezero II zvané "Štěrkáč"Štěrkopískové jezero II zvané "Štěrkáč"Štěrkopískové jezero II zvané "Štěrkáč"Štěrkopískové jezero II zvané "Štěrkáč"Štěrkopískové jezero II zvané "Štěrkáč"

Mapa

GPS zem. šířka: 49.5201   zem. délka: 17.86806


Kontakt

Poznámka

Určitá omezení pohybu v místech dobývání štěrku. 

Klíčová slova

  • koupání
  • rybolov
  • štěrkopískové jezero

NovinkyObři dlouhých vln

31.03.2021

Patří mezi deset nejvyšších staveb v Česku, svého druhu je ale v naší zemi jediný.  číst více

Svět vystřižený z papíru

30.03.2021

Nemusíte cestovat do vzdálené ciziny, abyste spatřili Sochu Svobody, Big Ben nebo Velkou čínskou... číst více

Soutěska s nádechem pralesa

29.03.2021

U našich slovenských sousedů platí za jednu z nejkrásnějších soutěsek. Přitom z Česka je to... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu