Zimní návštěva ZOO Lešná stojí za to

29.12.2013

Lachtan hřivnatýZimní měsíce obvykle návštěvám ZOO příliš nepřejí. Krátké dny, nepěkné počasí, málo zvířat ve výbězích… Některá ZOO však stojí o své návštěvníky i v těchto měsících, a tak pro ně připraví zajímavé programy, vánoční výzdobu, upravenou otevírací dobu, zlevněné vstupné a celou řadu dalších výhod. Mezi takováto ZOO se již tradičně zařadila ZOO Lešná u Zlína. Abychom se přesvědčili, jak se věci opravdu mají, rozhodli jsme se do ZOO vydat, a to poněkud netradičně až odpoledne tak, abychom si vychutnali i prodlouženou otevírací dobu (do 18. hodiny) a vánoční výzdobu. Ukázalo se, že to bylo velmi dobré rozhodnutí a výlet stál určitě za to.

Rozhodli jsme se pro večerní návštěvu a tak jsme do ZOO dorazili až odpoledne tak, abychom mohli setrvat až do uzavření areálu. Pozitivní bylo snížené vstupné a relativně malý počet návštěvníků. Pravdou je, že mnohé výběhy, voliéry byly prázdné, jelikož zvířata jsou umístěna na svých zimovištích, i tak bylo dost zajímavých zvířat k vidění. První jsme se pozastavili u lachtanů hřivnatých, kde se po nějaké době návštěvníkům předváděl jediný exemplář. Zdálo se, že i na něj padla vánoční nálada a nicnedělání a jen tak plaval ve svém bazénu. I přesto však bylo velmi inspirativní sledovat s jakou lehkostí a graciézností se ve vodě pohybuje.

čimango falklandský  lenochod dvouprstý

Další místem, které stálo za to navštívit, byla nedaleká tropická hala (pavilon Yucatan), kde se ocitnete v pralesním klimatu (vlhko a teplo) a můžete obdivovat nejen zajímavou flóru (více než 190 druhů) včetně bambusu obrovského, ale také zajímavé zástupce fauny. Kromě ryb a vyder, děti nejvíce zaujal lenochod, kterému téměř žádné dítě neřeklo jinak ne „Sid“ (z Doby ledové). Pokud budete překvapeni náhlým zarosením vašich brýlí či fotoaparátu, nezoufejte. Hned u vchodu je umístěn horkovzdušný fén, který si se zarosením hravě poradí.

bambus   krajta

Po návštěvě tropické haly jsme se vydali prohlédnout si vánoční výzdobu v okolí Lešenského zámku a také obyvatele terárií, která jsou umístěna v jeho suterénu. I tady se bylo na co dívat. Výzdoba cesty k zámku se opravdu podařila a svítící siluety zvířat budily především u dětí zaslouženou pozornost. Před zámkem se nacházel velký decentně a důstojně osvětlený vánoční strom a vedle schodiště do zámku pak jeden malý stromek pro nezbytnou fotografickou dokumentaci dětí. V teráriu byli k vidění leguáni, aligátoři, krajty a řada dalších živočichů, kteří rozhodně oplývají ladností a svou vlastní krásou.

 

Naše další kroky vedly k pavilonu žiraf, kde byly k vidění tři exempláře. Cestou k žirafám se z některých voliér ozývaly hlasy jejich obyvatel. Žirafy si právě pochutnávaly na kůře větví i na seně. Kromě majestátných žiraf, jsou v pavilonu k vidění také zebry, buvolovci, papoušci a další.

sloni   tropická hala v noci

Co by to bylo za návštěvu ZOO, kdybychom se nešli podívat na slony. Jejich pěkný a prostorný pavilon hostil celou sloní rodinku, kterou jsme právě zastihli při večeři. Seno měli umístěné pěkně ve vaku pod stropem, aby se co nejvíce podmínky přiblížily jejich přirozenému způsobu života. Po návštěvě sloního pavilonu jsme se vydali na dobrodružnou pouť už značně potemnělou zoologickou zahradou. Při cestě jsme naslouchali tajemným zvukům a věřili, že se neztratíme. A neztratili! Po delší procházce jsme dorazili zpět k tropické hale, jejíž světlo se krásně rýsovalo proti hvězdnému nebi. Pak ještě závěrečná procházka a prohlídka vánoční výzdoby a těsně před 18. hodinou jsme se vydali domů.

  

Pokud můžete, využijte této zajímavé nabídky lešenské ZOO. Pokud ještě stihnete využít prodlouženou otevírací dobu do 18. hodiny, můžete si společně s dětmi dosyta vychutnat opravdu vydařenou vánoční výzdobu ZOO. Za zmínku určitě stojí i zajímavá podvečerní a večerní atmosféra, poklid, občas rušený neznámými zvuky zvířat, které běžně v naší přírodě nepotkáme.

Více informaci o zimním provozu najdete na stránkách ZOO Lešná věnovaných zimnímu provozu. Řadu dalších informací a zajímavostí najdete na webových stránkách ZOO Lešná.

« Zpět

NovinkyObři dlouhých vln

31.03.2021

Patří mezi deset nejvyšších staveb v Česku, svého druhu je ale v naší zemi jediný.  číst více

Svět vystřižený z papíru

30.03.2021

Nemusíte cestovat do vzdálené ciziny, abyste spatřili Sochu Svobody, Big Ben nebo Velkou čínskou... číst více

Soutěska s nádechem pralesa

29.03.2021

U našich slovenských sousedů platí za jednu z nejkrásnějších soutěsek. Přitom z Česka je to... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu