Středověký hrad Helfštýn

14.09.2020

Hrad Helfštýn stojí na místě, kudy podle archeologických nálezů lidé putovali od dob pravěku. Vůbec první písemná zmínka spadá do roku 1349. Původně menší hrádek se během staletí rozšiřoval, měnil svoji rozlohu i podobu. A také majitele, ke kterým patřili třeba Vilém z Pernštejna nebo Rožmberk Petr Vok.
Dominantou hradu je torzo obnoveného renesančního Paláce. Jeho proměna je ukázkou citlivého propojení historické a současné architektury s využitím nejmodernějších materiálů. Objekt se tak podařilo zachránit před další devastací a díky částečnému zastřešení získal hrad i zajímavé výstavní prostory pro sbírky kovaných plastik, lapidárium a také unikátní vyhlídku na Moravskou bránu. Dnes mohou návštěvníci při prohlídce Paláce obdivovat práce uměleckých kovářů, archeologické artefakty, na panelech se dozví vše o historii hradu až po současnost. Z horního patra se jim navíc nabízí krásné výhledy do širokého okolí.
Poloha hradu uprostřed zalesněných kopců nad údolím s řekou Bečvou, nadchne návštěvníky, kteří milují přírodu a klid. Středověký hrad Helfštýn je přístupný v turistické sezóně každý den kromě pondělí, v březnu a listopadu jej pak můžete navštívit o víkendech.

 

                     

« Zpět

NovinkyObři dlouhých vln

31.03.2021

Patří mezi deset nejvyšších staveb v Česku, svého druhu je ale v naší zemi jediný.  číst více

Svět vystřižený z papíru

30.03.2021

Nemusíte cestovat do vzdálené ciziny, abyste spatřili Sochu Svobody, Big Ben nebo Velkou čínskou... číst více

Soutěska s nádechem pralesa

29.03.2021

U našich slovenských sousedů platí za jednu z nejkrásnějších soutěsek. Přitom z Česka je to... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu