Středověký hrad Helfštýn

14.09.2020

Hrad Helfštýn stojí na místě, kudy podle archeologických nálezů lidé putovali od dob pravěku. Vůbec první písemná zmínka spadá do roku 1349. Původně menší hrádek se během staletí rozšiřoval, měnil svoji rozlohu i podobu. A také majitele, ke kterým patřili třeba Vilém z Pernštejna nebo Rožmberk Petr Vok.
Dominantou hradu je torzo obnoveného renesančního Paláce. Jeho proměna je ukázkou citlivého propojení historické a současné architektury s využitím nejmodernějších materiálů. Objekt se tak podařilo zachránit před další devastací a díky částečnému zastřešení získal hrad i zajímavé výstavní prostory pro sbírky kovaných plastik, lapidárium a také unikátní vyhlídku na Moravskou bránu. Dnes mohou návštěvníci při prohlídce Paláce obdivovat práce uměleckých kovářů, archeologické artefakty, na panelech se dozví vše o historii hradu až po současnost. Z horního patra se jim navíc nabízí krásné výhledy do širokého okolí.
Poloha hradu uprostřed zalesněných kopců nad údolím s řekou Bečvou, nadchne návštěvníky, kteří milují přírodu a klid. Středověký hrad Helfštýn je přístupný v turistické sezóně každý den kromě pondělí, v březnu a listopadu jej pak můžete navštívit o víkendech.

 

                     

« Zpět

NovinkyČeský div uprostřed Jeseníků

22.10.2020

Mluví se o ní jako o jednom ze sedmi divů Česka, stojícím po boku takových skvostů, jakými jsou... číst více

Kde klapou stavy a vrní kolovrátek

22.10.2020

Ve staré venkovské chalupě jako by se zastavil čas. V útulné světnici stojí malá kamínka zvaná... číst více

Řemeslo modravého dýmu

21.10.2020

Mostek, kozí brada, krkovka, obkuska, vídeňka nebo uherka... Už jenom opravdový znalec pozná, že... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu