Příprava tištěných výstupů finišuje

02.12.2010

Jedním z hlavních cílů projektu Astronomické cestování je zpracování rozsáhlých informací a obrazového materiálu o vybraných lokalitách na území nejen Žilinského a Zlínského kraje a jejich a prezentace ve formě tištěných materiálů a informačního webu.

Právě finišujeme s přípravou tištěných materiálů tak, abychom je dle harmonogramu projektu včas stihli vytisknout a dále distribuovat.

Za intenzivní spolupráce obou partnerů projektu a vybraného dodavatele tištěných výstupů se chýlí ke konci etapa výběru lokalit a příprava tištěných výstupů.

Celá procedura je s ohledem na spolupráci mnoha členů týmu na obou stranách hranice velmi náročná a vyžaduje velmi dobrou koordinaci a jasnou představu o výstupech. Obojím naštěstí projektové týmy disponují, takže přípravné práce se posunuly k mezníku předání podkladů zhotoviteli. Zhotovitelem je slovenská společnost VKÚ Harmanec, která nabídla bezkonkurenčně nejlepší cenové podmínky a také dostatečné zkušenosti v oboru. Dosavadní spolupráce potvrzuje správnost našeho výběru.

Největším problémem při zpracování dat byl finální výběr lokalit do mapy. Mapa s názvem Nejen Astronomické průvodce regionem obsahuje celkem 100 lokalit, symetricky 50 na české a 50 na slovenské straně. Po několika kolech a přísných kritériích výběru se podařilo snížit počet lokalit na potřebný počet. K těmto lokalitám sestavili členové realizačního týmu textové informace, které bylo nutno stylisticky sjednotit a především zúžit obsah tak, aby jej bylo možné na daný rozměr mapy vůbec dostat.

Další fází byl výběr lokalit do doprovodné brožurky k mapě, jejímž účelem je poskytnout uživatelům k vybraným lokalitám podrobnější informace a také bohatší obrazový materiál. V této chvíli už bylo těžké dodržovat nějaká nestranná kritéria, takže výběr byl dělán spíše od srdce, tak trochu subjektivně. Věříme, že i přesto jsme vybrali dobře.

Další společnou tiskovinou je brožura orientovaná na hvězdárny a astronomické pozorovatelny v příhraničním regionu SR a ČR. Zaměřili jsme se především na Zlínský a Žilinský kraj, ale uvedli jsme také pracoviště z jiných příhraničních krajů, a to buď  ve větším rozsahu nebo jen ve výčtu s informacemi o webové stránce.

Posledním tištěným materiálem, který připravovala Hvězdárna Valašské Meziříčí, p.o. byl informační letáček o její nabídce k základním cílovým skupinám určený pro propagaci a informovanost. Cílem materiálu je především poskytnout individuálnímu návštěvníkovi informace o celém spektru akcí a činností, které hvězdárna připravuje a realizuje. Samozřejmě nechybí zmínka o našem partnerovi.

Partnerská hvězdárna v Kysuckom Novom Meste připravuje obdobný materiál pro svou hvězdárnu a také další materiály sloužící k propagaci činnosti zejména mezi mládeží.

Tištěné materiály jsou však jen výběrem ze získaných a zpracovaných materiálů, které v plné míře zveřejníme koncem února na tomto webu. Na konci února 2011projekt končí a pořádáme také závěrečnou konferenci o možnostech a perspektivách rozvoje cestovního ruchu v příhračním regionu, kde chceme představit zpracované a vydané tištěné materiály a také tyto webové stránky.

Přehled vydaných materiálů najdete v rubrice Ke stažení. Pokud máte zájem o tištěné materiály, zastavte se na jedné z partnerských hvězdáren, rádi vám je zdarma předáme. K dispozici budou také na mnoha další partnerských místech (Informačních centrech, muzeích, vybraných hvězdárnách apod.).

« Zpět

NovinkyBaťovský Zlín v barvách

22.01.2021

Takhle už ho na vlastní oči nikdy neuvidíte, jen na archivních snímcích.  číst více

Valašská Eiffelovka

22.01.2021

Paříž má svoji Eiffelovu věž, Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku zase Jurkovičovu rozhlednu.... číst více

Do moře. Ale kterého?

21.01.2021

Černé, nebo Baltské? Poblíž Bělotína na Přerovsku teče voda do obou zmíněných moří.   číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu