Příprava tištěných výstupů finišuje

02.12.2010

Jedním z hlavních cílů projektu Astronomické cestování je zpracování rozsáhlých informací a obrazového materiálu o vybraných lokalitách na území nejen Žilinského a Zlínského kraje a jejich a prezentace ve formě tištěných materiálů a informačního webu.

Právě finišujeme s přípravou tištěných materiálů tak, abychom je dle harmonogramu projektu včas stihli vytisknout a dále distribuovat.

Za intenzivní spolupráce obou partnerů projektu a vybraného dodavatele tištěných výstupů se chýlí ke konci etapa výběru lokalit a příprava tištěných výstupů.

Celá procedura je s ohledem na spolupráci mnoha členů týmu na obou stranách hranice velmi náročná a vyžaduje velmi dobrou koordinaci a jasnou představu o výstupech. Obojím naštěstí projektové týmy disponují, takže přípravné práce se posunuly k mezníku předání podkladů zhotoviteli. Zhotovitelem je slovenská společnost VKÚ Harmanec, která nabídla bezkonkurenčně nejlepší cenové podmínky a také dostatečné zkušenosti v oboru. Dosavadní spolupráce potvrzuje správnost našeho výběru.

Největším problémem při zpracování dat byl finální výběr lokalit do mapy. Mapa s názvem Nejen Astronomické průvodce regionem obsahuje celkem 100 lokalit, symetricky 50 na české a 50 na slovenské straně. Po několika kolech a přísných kritériích výběru se podařilo snížit počet lokalit na potřebný počet. K těmto lokalitám sestavili členové realizačního týmu textové informace, které bylo nutno stylisticky sjednotit a především zúžit obsah tak, aby jej bylo možné na daný rozměr mapy vůbec dostat.

Další fází byl výběr lokalit do doprovodné brožurky k mapě, jejímž účelem je poskytnout uživatelům k vybraným lokalitám podrobnější informace a také bohatší obrazový materiál. V této chvíli už bylo těžké dodržovat nějaká nestranná kritéria, takže výběr byl dělán spíše od srdce, tak trochu subjektivně. Věříme, že i přesto jsme vybrali dobře.

Další společnou tiskovinou je brožura orientovaná na hvězdárny a astronomické pozorovatelny v příhraničním regionu SR a ČR. Zaměřili jsme se především na Zlínský a Žilinský kraj, ale uvedli jsme také pracoviště z jiných příhraničních krajů, a to buď  ve větším rozsahu nebo jen ve výčtu s informacemi o webové stránce.

Posledním tištěným materiálem, který připravovala Hvězdárna Valašské Meziříčí, p.o. byl informační letáček o její nabídce k základním cílovým skupinám určený pro propagaci a informovanost. Cílem materiálu je především poskytnout individuálnímu návštěvníkovi informace o celém spektru akcí a činností, které hvězdárna připravuje a realizuje. Samozřejmě nechybí zmínka o našem partnerovi.

Partnerská hvězdárna v Kysuckom Novom Meste připravuje obdobný materiál pro svou hvězdárnu a také další materiály sloužící k propagaci činnosti zejména mezi mládeží.

Tištěné materiály jsou však jen výběrem ze získaných a zpracovaných materiálů, které v plné míře zveřejníme koncem února na tomto webu. Na konci února 2011projekt končí a pořádáme také závěrečnou konferenci o možnostech a perspektivách rozvoje cestovního ruchu v příhračním regionu, kde chceme představit zpracované a vydané tištěné materiály a také tyto webové stránky.

Přehled vydaných materiálů najdete v rubrice Ke stažení. Pokud máte zájem o tištěné materiály, zastavte se na jedné z partnerských hvězdáren, rádi vám je zdarma předáme. K dispozici budou také na mnoha další partnerských místech (Informačních centrech, muzeích, vybraných hvězdárnách apod.).

« Zpět

NovinkyObři dlouhých vln

31.03.2021

Patří mezi deset nejvyšších staveb v Česku, svého druhu je ale v naší zemi jediný.  číst více

Svět vystřižený z papíru

30.03.2021

Nemusíte cestovat do vzdálené ciziny, abyste spatřili Sochu Svobody, Big Ben nebo Velkou čínskou... číst více

Soutěska s nádechem pralesa

29.03.2021

U našich slovenských sousedů platí za jednu z nejkrásnějších soutěsek. Přitom z Česka je to... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu