Když šrot neskončí ve šrotu

03.11.2020

Obdivovat tady můžete na 300 zvířat v životní velikosti, vyrobených z kovového šrotu. Co třeba pohlédnout do očí dvoutunovému nosorožci Norbertovi nebo vzhlédnout k pětimetrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi?  Případně se projít okolo lvího výběhu a stáda slonů, kochat se pohledem na krokodýly, mrože, velblouda, opice a domácí zvířata... 

Zvířecí exponáty jsou dílem domácích kutilů, uměleckých kovářů a zaměstnanci firmy, která se zabývá zpracováním odpadů a jíž zdejší areál patří. Společně se tady oddávají kreativnímu tvoření a svařování, jejichž výsledkem je vždy něco výjimečného. Jejich cílem je dosáhnout mety 456 kusů, což odpovídá počtu živých zvířat v nejmenší zoologické zahradě v Česku.

Zvířata ze šrotu nejsou zdaleka jediným objektem zasluhujícím pozornost návštěvníků. Celý areál bezpečně poznáte už zdálky podle majáku s názvem Šrotík, který je zároveň báječnou rozhlednou. Opodál se na pomyslných vlnách kolébá loď jménem Naděje a dokonce tady „přistálo“ i největší české dopravní letadlo L-610, vyvinuté v továrně LET v nedalekých Kunovicích – prohlédnout si ho můžete i zevnitř.

Fanoušky motorismu potěší průběžně se měnící výstava auto- a motoveteránů, malí i velcí užijí spoustu zábavy v bludišti, tvořeném 2 tisíci pneumatik o celkové hmotnosti 20 tun. Vyhlídkové lávky vás pro změnu provedou světem zpracování a recyklace odpadů. A kdo bude chtít šetřit nohy, může se po jednotlivých provozech nechat svézt motorovým vláčkem s přiléhavým jménem Steelinka.
www.kovozoo.cz 
Zdroj: www.kovozoo.cz 
Foto: archiv Kovozoo Staré Město

          

           

           

     

« Zpět

NovinkyObři dlouhých vln

31.03.2021

Patří mezi deset nejvyšších staveb v Česku, svého druhu je ale v naší zemi jediný.  číst více

Svět vystřižený z papíru

30.03.2021

Nemusíte cestovat do vzdálené ciziny, abyste spatřili Sochu Svobody, Big Ben nebo Velkou čínskou... číst více

Soutěska s nádechem pralesa

29.03.2021

U našich slovenských sousedů platí za jednu z nejkrásnějších soutěsek. Přitom z Česka je to... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu