Když šrot neskončí ve šrotu

03.11.2020

Obdivovat tady můžete na 300 zvířat v životní velikosti, vyrobených z kovového šrotu. Co třeba pohlédnout do očí dvoutunovému nosorožci Norbertovi nebo vzhlédnout k pětimetrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi?  Případně se projít okolo lvího výběhu a stáda slonů, kochat se pohledem na krokodýly, mrože, velblouda, opice a domácí zvířata... 

Zvířecí exponáty jsou dílem domácích kutilů, uměleckých kovářů a zaměstnanci firmy, která se zabývá zpracováním odpadů a jíž zdejší areál patří. Společně se tady oddávají kreativnímu tvoření a svařování, jejichž výsledkem je vždy něco výjimečného. Jejich cílem je dosáhnout mety 456 kusů, což odpovídá počtu živých zvířat v nejmenší zoologické zahradě v Česku.

Zvířata ze šrotu nejsou zdaleka jediným objektem zasluhujícím pozornost návštěvníků. Celý areál bezpečně poznáte už zdálky podle majáku s názvem Šrotík, který je zároveň báječnou rozhlednou. Opodál se na pomyslných vlnách kolébá loď jménem Naděje a dokonce tady „přistálo“ i největší české dopravní letadlo L-610, vyvinuté v továrně LET v nedalekých Kunovicích – prohlédnout si ho můžete i zevnitř.

Fanoušky motorismu potěší průběžně se měnící výstava auto- a motoveteránů, malí i velcí užijí spoustu zábavy v bludišti, tvořeném 2 tisíci pneumatik o celkové hmotnosti 20 tun. Vyhlídkové lávky vás pro změnu provedou světem zpracování a recyklace odpadů. A kdo bude chtít šetřit nohy, může se po jednotlivých provozech nechat svézt motorovým vláčkem s přiléhavým jménem Steelinka.
www.kovozoo.cz 
Zdroj: www.kovozoo.cz 
Foto: archiv Kovozoo Staré Město

          

           

           

     

« Zpět

NovinkyVyřezávané Slovensko jako na dlani

26.11.2020

Učebnice dějepisu i zeměpisu, zrcadlo umu a umění řezbářských tradic, z něhož dýchá optimismus,... číst více

Kyvadlo pravdy o Zemi

26.11.2020

Ten pokus si možná pamatujete z hodin fyziky. Kmitající hrot zaznamenává do písku pohyb kyvadla,... číst více

Romantika, která bere dech

25.11.2020

Kdo by neznal Semmering! Legendární horská železnice, vedoucí stejnojmenným rakouským průsmykem.,... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu