Hlbocký vodopád

25.05.2020

Hlbocký vodopád vytvoril Hlbocký potok, ktorý tečie cez skalné zlepence Súľovských vrchov. Nachádza sa v chránenej prírodnej oblasti Strážovských vrchov v nadmorskej výške 500 m.n.m. a jeho výška dosahuje 14 metrov. V okolí vodopádu sa nachádzajú zaujímavé skalné útvary. Na vodopád sa dá vyliezť pomocou reťazí na ľavej strane skaly. Pri lezení zvýšte opatrnosť, aj keď to vyzerá jednoducho, reťaze už majú svoje roky a skala je nepríjemne klopená. Vodopád v minulosti očaril i niektorých slovenských filmárov, vďaka čomu možno zábery z neho zazrieť v rozprávke Perinbaba či Soľ nad Zlato. V blízkosti vodopádu sa nachádza aj malá jaskyňa.

Výlet k vodopádu je ideálnym tipom na popoludňajší výlet. Trasa je nenáročná a ak sa odveziete autom na koniec dediny, tak nezaberie viac ako 45 minút. Od Hlbockého vodopádu môžu turisti pokračovať cez les na hrebeň Roháča, ktorý je križovatkou viacerých turistických chodníkov. Napríklad na Hričovský hrad, Hrad Súľov či Lietavský hrad.

Najjednoduchší prístup k Hlbockému vodopádu je z obce Hlboké nad Váhom, táto túra je pomerne krátka a nenáročná. Trasa vedie po zelenej turistickej značke cez obec do príjemného lesíka s miernym stúpaním. Vedie po ľavej strane Hlbockého potoka.

     

« Zpět

NovinkyHarmonika jako životní láska

20.01.2021

První tahací harmoniku dostal od rodičů v pěti letech. Jiří Sedláček z Litovle na Olomoucku... číst více

Fascinace mrakodrapy

19.01.2021

Z cest po Americe se Tomáš Baťa vracel okouzlen velkostavbami. Továrníkův sen postavit mrakodrap... číst více

Dopředu, dozadu, a stále nahoru!

19.01.2021

Její vznik do značné míry souvisel s hlavním zdrojem obživy většiny obyvatel Bystrické doliny... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu