Hlbocký vodopád

25.05.2020

Hlbocký vodopád vytvoril Hlbocký potok, ktorý tečie cez skalné zlepence Súľovských vrchov. Nachádza sa v chránenej prírodnej oblasti Strážovských vrchov v nadmorskej výške 500 m.n.m. a jeho výška dosahuje 14 metrov. V okolí vodopádu sa nachádzajú zaujímavé skalné útvary. Na vodopád sa dá vyliezť pomocou reťazí na ľavej strane skaly. Pri lezení zvýšte opatrnosť, aj keď to vyzerá jednoducho, reťaze už majú svoje roky a skala je nepríjemne klopená. Vodopád v minulosti očaril i niektorých slovenských filmárov, vďaka čomu možno zábery z neho zazrieť v rozprávke Perinbaba či Soľ nad Zlato. V blízkosti vodopádu sa nachádza aj malá jaskyňa.

Výlet k vodopádu je ideálnym tipom na popoludňajší výlet. Trasa je nenáročná a ak sa odveziete autom na koniec dediny, tak nezaberie viac ako 45 minút. Od Hlbockého vodopádu môžu turisti pokračovať cez les na hrebeň Roháča, ktorý je križovatkou viacerých turistických chodníkov. Napríklad na Hričovský hrad, Hrad Súľov či Lietavský hrad.

Najjednoduchší prístup k Hlbockému vodopádu je z obce Hlboké nad Váhom, táto túra je pomerne krátka a nenáročná. Trasa vedie po zelenej turistickej značke cez obec do príjemného lesíka s miernym stúpaním. Vedie po ľavej strane Hlbockého potoka.

     

« Zpět

Novinky13 věcí, které zachránily Apollo 13

17.09.2020

Hvězdárna ve Valašském Meziříčí Vás opět zve na pravidelnou odbornou přednášku. Ve středu... číst více

Středověký hrad Helfštýn

14.09.2020

Hrad Helfštýn patří k nejvýraznějším památkám přerovského regionu. Od Lipníku nad Bečvou... číst více

Naučná stezka Hůrka - Hranická propast

02.09.2020

Nedaleko Hranic na Moravě se na rozhraní devonských vápenců a kulmských břidlic nalézá oblast... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu