Dotkněte se vědy!

27.10.2020

Veškerou činnost interaktivního muzea vědy má na svých bedrech Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého, která vás zve k návštěvě čtyř expozic. V historické si vyberete svou uniformu a vydáte se do doby, kdy se v Olomouci psaly dějiny. Ústřední dominantou je vtipný komiksový příběh vyprávějící o vzniku olomoucké pevnosti. Expozicí s názvem Živá voda vás provedou pozoruhodní živočichové v nadživotní velikosti. Pohled skrze lupy a moderní mikroskopy vám ale prozradí, že ne všichni jsou tak strašidelní, jak se na první pohled může zdát. Na závěr můžete prozkoumat tajemnou podmořskou jeskyni.

V další expozici vezmete „Rozum do hrsti“ – vstoupíte do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před vámi zjeví neuronová síť v celé své kráse a komplikovanosti. Čekají na vás 3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry, jež otestují vaše vědomosti a intelekt. Ve čtvrté expozici proniknete do tajů světla a tmy. Dozvíte se, jak světlo vzniká a jaké nástrahy musí překonat při své pouti prostorem.

Mimo to vás čeká vědecká výtvarka spojená s tvorbou vlastních originálních výrobků, které si odnesete domů, laboratoř poznání s ukázkami jednoduchých chemických pokusů a digitální planetárium. Nemluvě o spoustě zajímavých tematických pořadů, které tady během roku můžete zažít...
www.pevnostpoznani.cz 
Zdroj: www.pevnostpoznani.cz 
Foto: archiv Pevnosti poznání 

          

         

         

« Zpět

NovinkyObři dlouhých vln

31.03.2021

Patří mezi deset nejvyšších staveb v Česku, svého druhu je ale v naší zemi jediný.  číst více

Svět vystřižený z papíru

30.03.2021

Nemusíte cestovat do vzdálené ciziny, abyste spatřili Sochu Svobody, Big Ben nebo Velkou čínskou... číst více

Soutěska s nádechem pralesa

29.03.2021

U našich slovenských sousedů platí za jednu z nejkrásnějších soutěsek. Přitom z Česka je to... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu