Dotkněte se vědy!

27.10.2020

Veškerou činnost interaktivního muzea vědy má na svých bedrech Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého, která vás zve k návštěvě čtyř expozic. V historické si vyberete svou uniformu a vydáte se do doby, kdy se v Olomouci psaly dějiny. Ústřední dominantou je vtipný komiksový příběh vyprávějící o vzniku olomoucké pevnosti. Expozicí s názvem Živá voda vás provedou pozoruhodní živočichové v nadživotní velikosti. Pohled skrze lupy a moderní mikroskopy vám ale prozradí, že ne všichni jsou tak strašidelní, jak se na první pohled může zdát. Na závěr můžete prozkoumat tajemnou podmořskou jeskyni.

V další expozici vezmete „Rozum do hrsti“ – vstoupíte do osmimetrové makety lidského mozku, kde se před vámi zjeví neuronová síť v celé své kráse a komplikovanosti. Čekají na vás 3D piškvorky, logické úkoly i zapeklité hlavolamy a šifry, jež otestují vaše vědomosti a intelekt. Ve čtvrté expozici proniknete do tajů světla a tmy. Dozvíte se, jak světlo vzniká a jaké nástrahy musí překonat při své pouti prostorem.

Mimo to vás čeká vědecká výtvarka spojená s tvorbou vlastních originálních výrobků, které si odnesete domů, laboratoř poznání s ukázkami jednoduchých chemických pokusů a digitální planetárium. Nemluvě o spoustě zajímavých tematických pořadů, které tady během roku můžete zažít...
www.pevnostpoznani.cz 
Zdroj: www.pevnostpoznani.cz 
Foto: archiv Pevnosti poznání 

          

         

         

« Zpět

Novinky„Zamordována Tatarem pohanem...”

23.02.2021

Nepatří sice k největším a nejkrásnějším svého druhu, zato známe dobu jeho vzniku a smutný... číst více

Mlýn s pohnutým osudem

22.02.2021

Kde nebylo dost vody, snažili se lidé zapřáhnout jiného pomocníka. Třeba vítr...  číst více

Železnice s úzkou stopou

19.02.2021

Drží několik primátů. Kromě jiného je jedinou úzkorozchodnou tratí v historickém Českém Slezsku... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu