Dotkněte se letecké historie!

07.12.2020

Letecké muzeum pod širým nebem najdete na okraji města, v areálu Slováckého aeroklubu. Vystaveno je zde bezmála 30 dopravních, sportovních a vojenských letadel, z nichž zhruba polovina pochází ze závodu v Kunovicích. Jsou mezi nimi prototypy, unikáty a letouny se zajímavou historií,

Chloubou muzea jsou už zmíněný Delfín L-29 A Akrobat, dále typ L-610, který je největším letadlem vyrobeným v Československu, a dvoumístný cvičný bojový letoun C-11, což byl licenčně vyráběný sovětský Jak-11. Prohlédnout si můžete také legendární aerotaxi, vrtulník Mi-4, vlečný terč, bezpilotní letoun, radar a výzbroj z období Československé lidové armády.

K nejnovějším přírůstkům patří bývalý vládní letoun Tu-154M, nazývaný též Naganský expres, na jehož palubě čeští hokejisté v roce 1998 slavili olympijské zlato. Novinkou sezony 2021 má být Jakovlev Jak 40, který dlouhá léta přepravoval členy české vlády. Stroj v luxusní úpravě létal nejen po Česku, ale přistával i  Londýně, Bruselu nebo Římě.

Na rozdíl od jiných muzeí, mezi návštěvníky a vystavenými exponáty nejsou žádné bariéry. Letadel se můžete dotknout a do některých se i podívat, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží a nasát atmosféru leteckého provozu. Kdo by po prohlídce muzea zatoužil po adrenalinovém zážitku, může si v aeroklubu objednat pozorovací let motorovým i bezmotorovým letadlem, vyhlídkový let horkovzdušným balónem a tandemové seskoky padákem. Anebo se sem může vrátit na některou z leteckých akcí pro veřejnost.

https://muzeum-kunovice.cz

Zdroje: https://muzeum-kunovice.cz; https://itras.cz/; www.kudyznudy.cz; www.farmasadky.cz

Foto: https://muzeum-kunovice.cz  

          

          

           
 

« Zpět

NovinkyObři dlouhých vln

31.03.2021

Patří mezi deset nejvyšších staveb v Česku, svého druhu je ale v naší zemi jediný.  číst více

Svět vystřižený z papíru

30.03.2021

Nemusíte cestovat do vzdálené ciziny, abyste spatřili Sochu Svobody, Big Ben nebo Velkou čínskou... číst více

Soutěska s nádechem pralesa

29.03.2021

U našich slovenských sousedů platí za jednu z nejkrásnějších soutěsek. Přitom z Česka je to... číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu