Dotkněte se letecké historie!

07.12.2020

Letecké muzeum pod širým nebem najdete na okraji města, v areálu Slováckého aeroklubu. Vystaveno je zde bezmála 30 dopravních, sportovních a vojenských letadel, z nichž zhruba polovina pochází ze závodu v Kunovicích. Jsou mezi nimi prototypy, unikáty a letouny se zajímavou historií,

Chloubou muzea jsou už zmíněný Delfín L-29 A Akrobat, dále typ L-610, který je největším letadlem vyrobeným v Československu, a dvoumístný cvičný bojový letoun C-11, což byl licenčně vyráběný sovětský Jak-11. Prohlédnout si můžete také legendární aerotaxi, vrtulník Mi-4, vlečný terč, bezpilotní letoun, radar a výzbroj z období Československé lidové armády.

K nejnovějším přírůstkům patří bývalý vládní letoun Tu-154M, nazývaný též Naganský expres, na jehož palubě čeští hokejisté v roce 1998 slavili olympijské zlato. Novinkou sezony 2021 má být Jakovlev Jak 40, který dlouhá léta přepravoval členy české vlády. Stroj v luxusní úpravě létal nejen po Česku, ale přistával i  Londýně, Bruselu nebo Římě.

Na rozdíl od jiných muzeí, mezi návštěvníky a vystavenými exponáty nejsou žádné bariéry. Letadel se můžete dotknout a do některých se i podívat, poslouchat radiokomunikaci posádek s letištní věží a nasát atmosféru leteckého provozu. Kdo by po prohlídce muzea zatoužil po adrenalinovém zážitku, může si v aeroklubu objednat pozorovací let motorovým i bezmotorovým letadlem, vyhlídkový let horkovzdušným balónem a tandemové seskoky padákem. Anebo se sem může vrátit na některou z leteckých akcí pro veřejnost.

https://muzeum-kunovice.cz

Zdroje: https://muzeum-kunovice.cz; https://itras.cz/; www.kudyznudy.cz; www.farmasadky.cz

Foto: https://muzeum-kunovice.cz  

          

          

           
 

« Zpět

NovinkyBaťovský Zlín v barvách

22.01.2021

Takhle už ho na vlastní oči nikdy neuvidíte, jen na archivních snímcích.  číst více

Valašská Eiffelovka

22.01.2021

Paříž má svoji Eiffelovu věž, Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku zase Jurkovičovu rozhlednu.... číst více

Do moře. Ale kterého?

21.01.2021

Černé, nebo Baltské? Poblíž Bělotína na Přerovsku teče voda do obou zmíněných moří.   číst více

Naši partneři

Hvězdárna Valašské Meziříčí
Kysucká hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste
OP Přeshraniční spolupráce SR-ČR 2007-2013
Společně bez hranic
Region Bílé Karpaty
Trenčianský samosprávny kraj
Zlínský kraj
Žilinský samosprávny kraj


mapa webu